Rate this post

Kolejną opcją jest tworzenie darmowych blogów na popularnych serwisach blogowych, zarówno polskich jak i zagranicznych. Tworzysz kilka takich blogów i umieszczasz na nich po trzy, cztery i więcej artykułów związanych tematycznie ze stroną, którą pozycjonujesz, a w nich umieszczasz linki (podobne jak w przypadku precli).

Takie darmowe blogi, jeżeli oczywiście poświęcisz im wystarczająco dużo czasu, mogą się stać później Twoimi stronami zapleczowymi.

ZOBACZ: Czy warto zarabiać w polskim Internecie

Pamiętaj o tym, aby dodawać obrazki (np. z flickr.com) do pisanych artykułów, gdyż zwiększają one wartość strony i wpływają pozytywnie na jej estetykę. Kiedyś miałem kilka darmowych blogów, ale na dzień dzisiejszy już ich nie rozwijam. Obecnie kluczową zasadą dla mnie jest polepszenie jakości treści na blogu.

6. Zakup linków

Kolejnym sposobem na pozycjonowanie jest kupowanie linków na tzw. giełdach linków. Jeżeli Twoja strona jest pozycjonowana na trudną frazę, to kupno kilku linków z dobrych, wartościowych stron może Ci bardzo pomóc. Ostatnio dość często czytałem o przestrogach przed takimi giełdami. Podobno Google nie lubi takich nienaturalnie zdobywanych linków. Można dostać bana w wyszukiwarce.

Jeżeli wiesz coś więcej na ten temat to proszę napisz w komentarzu.

Są dwie szkoły kupowania linków i trudno wskazać, która jest lepsza. Jedna mówi, że lepiej kupować więcej mniej wartościowych linków, a druga, że lepiej jest kupować mniej linków, ale za to bardziej wartościowych. Nie wiem, która jest lepsza. Trzeba chyba szukać jakiegoś kompromisu.