Prywatne przedszkole niepubliczne

  • 26 stycznia 2020 12
    LICZNE PRACE NAUKOWE

    LICZNE PRACE NAUKOWE Liczne prace naukowe wykonano w oparciu o pomiary i opis szczegółowy żuchwy i partii zębów sinantropusa. Wprawdzie w takich wypadkach uczony naprawdę opracowuje materiał wła­ściwy, a nie pomocniczy, a więc musi go zdobyć. Musi — np. w…

  • 26 stycznia 2020 9
    MATERIAŁ POMOCNICZY

    MATERIAŁ POMOCNICZY Wszelkie inne rzeczy, pozostające w związku z danym proble­mem i służące lub mogące służyć pośrednio do naukowego opra­cowania tegoż, stanowią materiał pomocniczy; materiał mniej lub więcej wartościowy, zależnie od układu konkretnych warunków.Na pograniczu między materiałem właściwym a pomocniczym…

  • 26 stycznia 2020 1
    NA PODSTAWIE ROZRÓŻNIEŃ

    NA PODSTAWIE ROZRÓŻNIEŃ Na podstawie podanych rozróżnień ustalić można dwa rzeczy­wiście odrębne rodzaje materiałów naukowych: mianowicie „ma­teriały właściwe” i „materiały pomocnicze”. Materiały właściwe obejmują ogół zapisków, wykonanych w toku badań właściwych w trakcie posługiwania się odnośnie do danego przedmiotu badań…

  • 26 stycznia 2020 4
    MATERIAŁ NAUKOWY

    MATERIAŁ NAUKOWY Rezultatem wstępnym badania właściwego jest materiał nauko­wy. Stanowi on punkt wyjścia do dalszej obróbki, wreszcie do pisarskiego wykonania pracy naukowej. Pojęcia „materiał nauko­wy” używa się co najmniej w następujących pięciu znaczeniach: materiał jako zbiór protokołów z samych tylko…

  • 26 stycznia 2020 5
    WAŻNA SPRAWA

    WAŻNA SPRAWA Razem wziąwszy, nader ważna ze względu na ekonomię wysiłku sprawa kresu badań w pracach nad zjawiskami powtarzającymi się jest i złożona, i trudna. W gruncie rzeczy prawie zawsze decy­zja zakończenia badań jest wątpliwa i mniej lub więcej arbitralna.…

  • 26 stycznia 2020 8
    POCZUCIE PEWNOŚCI

    POCZUCIE PEWNOŚCI Coraz bardziej — na tym gruncie — pochodne poczu­cie pewności (prawdy, oczywistości) przystosowuje się do obiektywnego stanu „surowych” wyników badań, tj. stanu „nota­tek” umysłowych i zapisków protokolarnych. Coraz rzadziej pra­cownik ulega mylnym poczuciom pewności i przekonania, że „już…

  • 26 stycznia 2020 11
    WYSTĘPUJĄCA PRAWIDŁOWOŚĆ

    WYSTĘPUJĄCA PRAWIDŁOWOŚĆ Wreszcie, gdy prawidłowość zaczyna występować wyraźnie, decyduje się na przerwanie bada­nia, gdyż dalsze spostrzeżenia nie przynoszą nic nowego. A zatem powtarzanie się spostrzeżeń o treści zbliżonej do siebie lub takiej samej uznaje za argument do zakończenia badań.Czy po…

  • 26 stycznia 2020 3
    POWTARZANIE WYNIKÓW

    POWTARZANIE WYNIKÓW Ogólnie rzecz biorąc, ocenia je na podstawie powtarzania się wyników podobnych. Zanim pracownik naukowy przystąpi do właściwego opracowywania materiału naukowego, zachowuje w pamięci, niezależnie od notatek protokolarnych, przebieg bada­nia. Nieustannie przy tym sprawdza intuicyjnie trafność swego problemu, wartość…

  • 26 stycznia 2020 7
    MAPA POJĘĆ

    MAPA POJĘĆ Trafny byłby też zwrot „mapa po­jęć”. Przy tym porównaniu rozległość obszaru, oznaczonego na siatce „równoleżników” i „południków”, wskazywałaby na ogól­ność pojęć bądź problemów. Im większy obszar na „mapie pojęć”, tym ogólniejszy jest dany problem, im mniejszy ten obszar,…

  • 26 stycznia 2020 10
    DO PEWNEGO STOPNIA

    DO PEWNEGO STOPNIA Porządek taki znamionuje wprawdzie tylko część nauk przyrodniczych, ale do> pewnego stopnia obecny jest również w naukach innych, zazwyczaj w połączeniu z umow­nymi zasadami układu ich pojęć bądź zagadnień. Otóż kto zna dotychczasowy stan nauki — a…

  • 26 stycznia 2020 2
    W KAŻDEJ NAUCE

    W KAŻDEJ NAUCE Wiedza w każdej nauce jest, choćby w małej mierze, uporząd­kowana logicznie lub przynajmniej nawykowo czy też umownie. Im bardziej ścisła jest dana nauka, tym lepszy jest w niej po­rządek logiczny. Jego podstawą jest układ pojęć — znamiennych…

  • 26 stycznia 2020 15
    OGÓLNOŚĆ A SZCZEGÓŁOWOŚĆ PROBLEMÓW NAUKOWYCH

    OGÓLNOŚĆ A SZCZEGÓŁOWOŚĆ PROBLEMÓW NAUKOWYCH Odpowiedź pierwsza na pytanie wstępne brzmi: Faktycznie — acz niekoniecznie słusznie — stopień ogólności danych-probl e- mów oznaczamy według naszej wiedzy z danej dziedziny nauki. Jeśli chodzi o to, co faktycznie robimy, nie ma innego…

  • 9 września 2019 9
    Forma mistyfikacji

    Forma mistyfikacji Houdini do końca życia uczestniczył w około 5000 seansach. Na wielu z nich tajemnicze głosy duchów twierdziły, że wypowiadają słowa jego matki. Istniał jednak pewien problem. Głosy te zawsze mówiły po angielsku, podczas gdy jego matka mówiła tylko…

  • 9 września 2019 2
    Zdolności umysłu

    Zdolności umysłu Jedną z przyczyn, dla których naukowcy często zawodzą w odróżnianiu iluzji od rzeczywistości, jest brak podejrzenia, że ktoś mógłby próbować ich zwieść. Przykład: Dwóch nastolatków-iluzjonistów napisało do McDonnell Laboratory for Psychical Research (Laboratorium Badań Psychicznych) Uniwersytetu w St.…

  • 9 września 2019 3
    Horror przy wielu butelkach wina

    Horror przy wielu butelkach wina Myślę, że większość wydawców i autorów stara się być uczciwa, jednak od czasu do czasu opowiadania są w całości zmyślone. Na okładce bestselleru „The Amityville Horror” rzuca się w oczy etykietka „Prawdziwa historia”. Prawnik, William…

  • 9 września 2019 7
    Autentyczne medium

    Autentyczne medium Spirytyzm dalej się rozwijał, nawet w obliczu dowodów, że dwa główne media popełniały oszustwa. Wielki iluzjonista, Harry Houdini, jest człowiekiem, który zdemaskował prawdopodobnie najwięcej oszukańczych mediów. W ostatnich latach swego życia był pochłonięty obsesją znalezienia autentycznego medium, przez…

  • 9 września 2019 16
    Oszukańcze przedsięwzięcie

    Oszukańcze przedsięwzięcie Potem, w roku 1888, wyznały one, że wszystko to było oszustwem. Rozpoczęły od straszenia swej zabobonnej matki stukaniem nocą w okno za pomocą jabłka na sznurku. Ona nawet nie podejrzewała oszustwa, ponieważ dzieci były zbyt małe. Gdy przywołała…

  • 9 września 2019 9
    Duch mężczyzny

    Duch mężczyzny Współczesna wiara w porozumiewanie się ze zmarłymi, czyli spirytyzm, została zapoczątkowana w Ameryce w 1848 roku, w małym miasteczku Hydesville w stanie Nowy Jork. Ludzie zaczęli słyszeć tajemnicze odgłosy pukania w swoich farmerskich domach. Margaret Fox (wiek –…

  • 26 listopada 2018 14
    Media społecznościowe

    Ostatnim elementem są media społecznościowe. Pozycjonowanie przy wykorzystaniu social media prawdopodobnie będzie w przyszłości kluczowym elementem strategii SEO. Strony będą pojawiać się w wynikach wyszukiwania na dobrych pozycjach, jeżeli otrzymają dużo pozytywnych rekomendacji od internautów. Pomijając już ten fakt, same…

  • 26 listopada 2018 12
    Darmowe serwisy blogowe

    Kolejną opcją jest tworzenie darmowych blogów na popularnych serwisach blogowych, zarówno polskich jak i zagranicznych. Tworzysz kilka takich blogów i umieszczasz na nich po trzy, cztery i więcej artykułów związanych tematycznie ze stroną, którą pozycjonujesz, a w nich umieszczasz linki…

  • 26 listopada 2018 2
    Link z komentarzy

    Kolejną mało docenianą sztuczką pozycjonowania są linki z komentarzy. Zazwyczaj linki te posiadają atrybut „nofollow”, więc są praktycznie bezużyteczne z punktu widzenia SEO, jednakże warto także zająć się ich pisaniem. Jeżeli napiszesz ciekawy i merytoryczny komentarz to możesz liczyć na…

  • 26 listopada 2018 7
    Presell Pages (Precle)

    Kolejnym sposobem jest tzw. preclowanie, czyli publikowanie artykułów, które są powiązane tematycznie ze stroną, którą chcesz pozycjonować. W treści takiego precla umieszczasz minimum jeden link do twojej strony, będący jednocześnie pozycjonowaną frazą. Precel taki powinien liczyć około 2000 znaków ze…

  • 26 listopada 2018 7
    Jak pozycjonować bloga? 7 wskazówek

    Jak pozycjonować bloga? 7 wskazówek Jeżeli posiadasz swoją stronę internetową, wiesz zapewne jak ważne jest zdobywanie dla niej linków. Im więcej stron do Ciebie linkuje, tym lepszą pozycję zajmujesz w wynikach wyszukiwania w popularnych wyszukiwarkach internetowych (np. Google). Istnieją różne…

  • 11 listopada 2018 18
    Sorty mundurowe – ppo Sieradz

    Każdy funkcjonariusz służb mundurowych zostając przyjęty, zostaje jednocześnie umundurowany. Otrzymuje całe wyposażenie, które będzie mu niezbędne do pełnienia obowiązków. Nie ma znaczenia, czy jest to funkcjonariusz Policji, strażak, czy żołnierz. Sorty mundurowe są wydawane w taki sposób, aby funkcjonariusz mógł…

  • 26 sierpnia 2018 5
    Wycinka drzew na śląsku

    Czy uważamy, że wycinka drzew jest zła i mało potrzebna? A może raczej tylko szkodliwa i niepozytywna? Czy uważamy, że jest ona zupełnie niepotrzebna i niesie szkodę i przyrodzie i nam? Jeżeli tak uważamy, to zostaje nam jeszcze tylko pomyśleć,…